Klasické parkety

 

Jedná se krytinu která je vhodná jak do novostavby tak starších oběktů je nadčasová a díky dnešní technologii povrchové úpravy se stává povrchem s velmi snadnou údržbou. Pro parketovou podlahu je ovšem nutná relativní vlhkost v rozmezí 40 - 60% a tim jí zajistíte takřka neomezenou životnost.

Před pokládkou je nutné vyskladnit parkety v prostoru kde budou následně položeny. Tato boba závisí na stavu rozdílu prostředí  mezi skladem a novým prostorem.   U nových podkladů by neměla vlhkost přesáhnout 15% (dříve se uvádělo když nebyli možnosti měření vlhkosti podkladu že parkety položené dříve jak šest měsíců po betonáži jdou vždy dolů).

V případě podlahového topení se vlysy 21mm nedoporučují pro vyšší tepelný odpor zde dáváme parkety o tloušťce 15mm a je nutné zajistit aby teplota podlah nepřesáhla 27stupňů.

Povrchovou upravu provádíme po vytmelení olejem s voskem nebo lakováním dle přání zákazníka.

Parkety se dnes nabýzejí z mnoha druhů dřevin. U nás je nejoblíbenější dřevinou dub pro svůj vzhled a odolnost. 

V nabídce dnes jsou parkety v tloušťce 15 - 22mm, šířce 50, 60, 70,mm a délce od 300 - 500mm

Cena pokládky (lepidlo, pokládka,broušení, tnelení, olej nebo lak) se pohybuje dle použitých materiálů cca. 650 dubové a bukové podlahy u exotických materiálu muže cena stoupnout až na 800kč/m2 v závislosti na použitých materiálech které jsou nutných k přilepení a povrchové úpravě (jedná se vesměs o exotické dřeviny). 

Lišty obvodové 90 - 160kč/bm dle druhu cena zahrnuje lištu včetně zalištování.     

Standartní cena renovace 390kč/m2 + Dph

 

 

Kontakt

Podlahy-havrda Pozdyně44

Polská 9
Praha 2
Částkova 35
Plzeň
Pozdyně 44
+420.777336328 podlahy.havrda@seznam.cz