překládka parket

 

 

Při rekonstrukcích je možnost původní podlahu z parketových vlysů rozebrat a po úpravě podkladu zpětně položit zpět. Jedná se o činnost poměrně náročnou a při propočítání nákladů i často dražší nežli použitím nových vlysů. Při tomto rozhodnutí by měla být možnost získání materiálu z jiné místnosti pro výměnu vlysů které se při demontáži nepodaří zachránit. Jedná se vesměs o materiál který byl položen před více jak 50 lety takto vyzrálé dřevo je křehčí a některé kusy jsou pro opětovnou pokládku nepoužitelné. Doplňování novým materiálem by pak působilo rušivě a převážně jsou staré vlysy jiného provedení nežli součtastná produkce jak délkou šířkou výškou tak hlavně provedením pero drážky. Proto bývá vhodné pokud je možnost nějakou menší místnost položit novým materiálem a získanou rezervu využít na výměnu poškozených dílců.
 Dále je nutné si uvědomit že přeložená podlaha nikdy nevypadá dokonale jak při použití nového materiálu. Je vhodná do historických prostor kde byse naopak nová dokonale provedená podlaha nehodila. 
 
Cenové porovnání nové parkety: materiál 580kč vytrhání starých vlysu a odvoz 80kč 
 
Překládka: demontáž metru aby došlo k co nejmenšímu poškození90kč, vyčištění hran a pero drážek 85kč,  roztřídění na pravé a levé zapáskování a příprava na uskladnění 60kč, uskladnění v suchých prostorách a manipulace (xxx) Při pokládce větší spotřeba lepidla vesměs utržené spodní hrany drážek. Podstatně náročnější pokládka. Jako přednost je patina staré podlahy. 
   ,

Kontakt

Podlahy-havrda Pozdyně44

Polská 9
Praha 2
Částkova 35
Plzeň
Pozdyně 44
+420.777336328 podlahy.havrda@seznam.cz